تبلیغات
آموزشی ، عکس ، نوشته - خاطرات دفاع مقدس
تاریخ : جمعه 31 شهریور 1391
نویسنده : خدامعلی زیرك
ویژه نامه هفته دفاع مقدس91/آرزو دارم که خداوند مرا شهید کند
آخرین ساعات دهم تیرماه سال ۱۳۶۶چند ارتفاع مهم در حوالی روستای «میرگه نقشینه» سقّـز به تصرّف یک گروهان از نیروهای ضد انقلاب وابسته به شاخه نظامی حزب دموکرات در آمده بود.

ساجد: دکتر چمران گفت که ما دو تا پادگان لشکر زرهی را تحویل بگیریم و نگهبانی بدهیم که امکانات نظامی خارج نشود. ما هم اطاعت کردیم.
ویژه نامه هفته دفاع مقدس91/ بنا به مسائل امنیتی،«کربلا!» 
اتوبوسها به طرف غرب راهی شدند. هیچ کس نمی دانست مقصد کجاست؟ از داخل اتوبوس ها برای مردم دست تکان می دادیم. بعضی ها برای آخرین بار بود که چهره تهران را می دیدند. بچه هایی مانند: رضا خشکبارچی، رضا زارع، مجید حسین گل، حسن صادقی و...
ویژه نامه هفته دفاع مقدس91/تنگه کورک، بن بست مرگبار 
از دیدگاه کسانی که استراتژی جنگ در جنوب را مطرح می کردند، عملیات مطلع الفجر، عملیات تک پشتیبانی به حساب می آمد و تک اصلی، عملیات طریق القدس بود؛ ولی دیدگاه فرماندهان جبهه غرب چنین نبود، بلکه تک اصلی؛ مطلع الفجر بود و تک پشتیبانی، در طریق القدس.
ویژه نامه هفته دفاع مقدس91/ لانه ی پرتاب(1) 
ساجد: پدر، ناخدای کشتی بود . سالی یک بار می رفت دریا . خرما می برد به عمارات و عمان و از آن جا چای و زردچوبه و لیمو می آورد . در همین کشور های حوزه خلیج فارس کار می کرد . ماهی نمک سود کرده می برد کویت و چیز هایی دیگر به جاهای دیگر .
ویژه نامه هفته دفاع مقدس91/ علی اکبرهای امام(ره) 
یکی از بچه ها رو فرستاده بود دنبالم. وقتی رفتم سنگر فرماندهی بهم گفت: دوست دارم شعر کبوتر بام امام حسین (ع) رو برام بخونی. گفتم حاجی قصد دارم این شعر رو برای کسی نخونم، آخه برای هر کی که خوندم شهید شده. گفت: حالا که این طور شد حتما باید برام بخونی. هر چی اصرار کردم که حاجی الان دلم نیست بخونم، زیر بار نرفت.
ویژه نامه هفته دافع مقدس91/دروغ میگن اینا کرد نیستن.ستون پنجمند!!! 
تابستان سال 63 لشکر تدارک یک عملیات رو دیده بود که چند روز قبل از اجرائی شدن لو رفته و این عملیات لغو شد.که شاید بطور کامل علل لو رفتن این عملیات را برای شما بازگو کنم.طبق معمول هر عملیاتی این برنامه جدید هم تدارکاتی داشت که قبل از عملیات بایستی انجام میشد.
قربان لب تشنه ات یا ابوالفضل(ع) 
ساجد: عملیات مسلم ابن عقیل حاج بهزاد می گفت: تا رمز عملیات رو گفتم دیدم ستون از هم باز شد.
نامه یک جامانده به شهید مصطفی جهاندیده 
با عرض سلام و ارادت فراوان خدمت شهید مصطفی جهاندیده سلام علیکم انشاالله که با بقیه ی شهدا جمعتان جمع است. از بر و بچه ها چه خبر؟ کاظم عیسی پور، اسماعیل کفایتی ، جعفر نوزاد ، اسماعیل گرامی ، بهزاد ملکی ، حمید رضا مرادی ، مسعود نوروزی ، محسن(فرخ) رفاهتی و بقیه ی شهدا ...
پرتاب سنگ جلوی دشمن را گرفت 
ساجد: شهر سوسنگرد تقریبا از دوطرف کاملا در محاصره دشمن قرار گرفته بود.

منبع: سایت جامع دفاع مقدسآخرین مطالب